مبانی نظری همبستگی خانواده

مطالب دیگر:
📃فیزیک پیش دانشگاهی صوت مفهوم موج صوتی📃فیزیک پیش دانشگاهی ویژه رشته ریاضی📃فیزیک پیش دانشگاهی📃فیزیک پیش دینامیک📃فیزیک دبیرستان فصل 2 حرکت یکنواخت بر خط راست با سرعت ثابت📃فیزیک دبیرستان فصل 2 شتاب متوسط و لحظه ای📃فیزیک دبیرستان📃فیزیک دوم نکات تکمیلی حرکت📃فیزیک دوم دبیرستان فصل 2 سرعت متوسط و لحظه ای📃فیزیک دوم دبیرستان فصل 5 چگالی📃فیزیک دوم دبیرستان فصل 5 حالت های ماده📃فیزیک دوم دبیرستان فصل 2 حرکت بر خط راست با شتاب ثابت📃فیزیک دوم دبیرستان فصل 4 توان📃فیزیک دوم دبیرستان فصل 5 محاسبه فشار در مایع ها📃فیزیک دوم دبیرستان فصل5 چگالی📃فیزیک دوم دبیرستان فصل5 حالت های مختلف ماده📃فیزیک دوم دبیرستان فصل5 فشار شاره ها📃فیزیک دوم دبیرستان فصل5 فشار مایعات📃فیزیک دوم دبیرستان فصل5 نیروهای بین مولکولی📃فیزیک دوم دبیرستان نیروهای بین مولکولی📃فیزیک دوم دبیرستان📃فیزیک دوم دبیرستان فصل اول بردارها📃فیزیک دوم📃فیزیک سال دوم دبیرستان فصل 5 فشار در شاره ها📃فیزیک سال دوم دبیرستان فصل5 فشار مایعات
مبانی نظری همبستگی خانواده,مبانی نظری,همبستگی,خانواده,همبستگی خانواده|31018577|lrf
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مبانی نظری همبستگی خانواده را مشاهده می نمایید.

مبانی نظری همبستگی خانواده
دارای 22 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

همبستگی خانواده
انواع خانواده
در چند دهه اخير با تحولات بسياري در فرهنگ جهاني در غرب، تصوير خانواده دستخوش تغييراتي شده است. به عبارتي، به شدت در حال كوچك شدن و از بين رفتن است. ويژگي زندگي خانوادگي در اين قرن، الگوي بسيار متنوع و جديد آن است؛ براي مثال، اگر قبلاً خانواده هاي سه نسلي و هسته اي داشتيم، در حال حاضر در فرهنگ غرب خصوصاً با خانواده هاي هسته اي كوچك شده، تك والدي، خانواده بدون فرزند، زندگي مجردي، ازدواج هاي مجدد و پدر خواندگي و مادر بزرگي، خانواده هاي چند نسلي، ازدواج هاي قراردادي، غير سنتي و هم زيستي هم جنس گرايان و ... مواجه هستيم كه بر اساس خلأها و نيازهاي افراد و شرايط فرهنگي و اجتماعي آن ها در حال شكل گرفتن اند (نفر، 1391).
در ايران نيز با توجه به شرايط جديد، خانواده تغييرات زيادي داشته اما هنوز آن تنوع و تعددي را كه در خانواده غرب پيدا كرده است، ندارد. در ايران، خانواده هنوز چارچوب قانوني، شرعي، عرفي و فرهنگي خودش را حفظ كرده است؛ يعني، هنوز ما خانواده را از جنبه هاي مختلف قانوني، عرفي و شرعي مي بينيم. در عين حال ظهور خانواده هايي با روابط جديد مشاهده مي شود، روابطي كه ناشي از طلاق است. به عنوان مثال گونه هايي از خانواده به قرار زير هستند: خانواده تك والديني، خانواده تك نوازان كه در اين خانواده ها، افراد تنها زندگي مي كنند؛ خانواده هاي هم افزود. اين خانواده ها كه اعضاي آن ها بسيار و اغلب نامتجانس اند، تشكيل شده اند از زن و مردي كه قبلاً ازدواج كرده و طلاق گرفته اند و فرزند يا فرزنداني از ازدواج قبلي با خود دارند و سپس فرزند يا فرزنداني از خانواده جديد به آن ها اضافه مي شود. (در اين خانواده ها سه دسته فرزند زندگي مي كنند: فرزنداني كه زن خانه جديد مي آورد، فرزنداني كه مرد مي آورد و فرزندان مشترك زن و مرد كه در اين خانواده به وجود مي آيند).
در عين حال در ايران نيز در برخي مناطق، خانواده به فاميل و خويشاوندان درجه يك، پدر و مادر و فرزندان پدر بزرگ و مادر بزرگ و عمه و عمو، خاله و دايي اطلاق مي شود. در برخي ديگر از مناطق، به خصوص مناطق شهري، خانواده شامل اعضاي اصلي يعني والدين و فرزندان مي شود؛ يعني خانواده هسته اي (نفر، 1391).


2-10- هدف از تشكيل خانواده
از نگاه كسانى كه براى خانواده قداست قائل نيستند، هدف اصلى از تشكيل خانواده، بهره گيرى از تمتّعات جنسى است؛ بلكه در بسيارى از موارد، هدفى جز اين وجود ندارد؛ اما از نگاه قرآن و احاديث اسلامى، تشكيل خانواده، داراى حكمت ها و دلايل متنوّع روانى، اخلاقى، اجتماعى و دينى است و اين حكمت ها (كه در زير به آنها اشاره می شود) در واقع، اصول و پايه هاى تأكيد اسلام بر تشكيل خانواده و ضرورت تقويت و تحكيم اين نهاد، شمرده مى شوند (ری شهری، 1387).