مبانی نظری هموار سازی سود و ارزش افزوده اقتصادي و بازار

مطالب دیگر:
🔥تحقیق درباره کاربرد کالریمتری در شیمی 🔥تحقیق درباره موج شكنها🔥تحقیق درباره موسيقي ايراني🔥تحقیق درباره مولد قدرت🔥تحقیق درباره مهدويت و سينماي هاليوود 🔥تحقیق درباره مهريه يا شيربها🔥تحقیق درباره مهندسي ارزش🔥تحقیق درباره ميلاد امام حسن مجتبي🔥تحقیق درباره نگاهی بر یكی از اصیل‌ترین مكاتب اقتصاد آزاد🔥تحقیق درباره نادرشاه افشار🔥تحقیق درباره نارنجستان قوام🔥تحقیق درباره نام تجاري🔥تحقیق درباره نتايج و پيامدهاي سياسي انقلاب اسلامي ايران 🔥تحقیق درباره نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر🔥تحقیق درباره نشانه شناسي🔥تحقیق درباره نظافت شخصي و عطر زدن از نظر پيامبر🔥تحقیق درباره ظرگاه‌های فمینیستی درباره‌ی تولید مثل و خانواده🔥تحقیق درباره نفت و گاز ترکمنستان🔥تحقیق درباره ادبیات و نقادی در یونان باستان🔥تحقیق درباره نقش IT در ابعاد مختلف آموزش و پرورش🔥تحقیق درباره نقش تغذيه در ورزش🔥تحقیق درباره نقش روابط عمومي ها در تحقق اصل حق دسترسي آزادانه به اطلاعات 🔥تحقیق درباره نقش زن در زمينه سازي ظهور🔥تحقیق درباره نقش زنان مسلمان در جبهه 🔥تحقیق درباره نقش مدیران در خلاقیت و نوآوری سازمانها
مبانی نظری هموار سازی سود و ارزش افزوده اقتصادي وبازار,مبانی نظری ارزش افزوده اقتصادي وبازار,مبانی نظری,هموار سازی سود,ارزش افزوده اقتصادي و بازار,ارزش افزوده ,اقتصاد و بازار|31018578|lrf
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مبانی نظری هموار سازی سود و ارزش افزوده اقتصادي و بازار را مشاهده می نمایید.

مبانی نظری هموار سازی سود و ارزش افزوده اقتصادي و بازار
دارای 61 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::


هموار سازی سود و ارزش افزوده اقتصادي وبازار

فصل دوم: مروری بر ادبيات تحقيق
1-2)مقدمه 13
2-2) بخش اول: هموارسازي سود و مفاهيم آن 13
1-2-2) هموار سازی سود 13
2-2-2)علل هموار سازی سود توسط مدیران 13
3-2-2) انگیزه های هموار سازی سود 15
4-2-2)ابعاد هموار سازی سود 18
3-2) بخش دوم: ارزش افزوده اقتصادي و مفاهيم آن 19
1-3-2) مديريت مبتني بر ارزش 19
2-3-2) مديريت مبتني بر ارزش در عمل 22
3-3-2) سازمان چگونه ارزش خلق مي كند؟ 23
4-3-2) اندازه گيري ارزش خلق شده 24
1-4-3-2) معيارهاي خارجي 24
2-4-3-2) معيارهاي داخلي 27
5ـ3 ـ2 ) ارزش افزوده اقتصادی 30
6-3-2 ) دلایل مطرح شدن ارزش افزوده اقتصادی 30
7ـ3ـ2) تعريف ارزش افزوده اقتصادی 34
8-3-2) سرمايه 34
9-3-2) سود خالص پس از کسر تعدیلات 35
10-3-2) تعريف و نحوة محاسبة هزينة سرمايه 35
11-3-2) محاسبه ميانگين موزون هزينه سرمايه 41
12-3-2) مشكلات محاسباتي هزينه سهام عادي در ايران 43
13-3-2 ) دارايي هاي عملياتي و سرمايه عملياتي 44
14-3-2 ) ترازنامه ارزش افزوده اقتصادی و ترازنامه قانوني 46
15ـ3 ـ2 ) محاسبه ارزش افزوده اقتصادی 47
1ـ15ـ3ـ2 ) نرخ بازده از رويكرد عملياتي 49
2ـ15ـ3ـ2 ) نرخ بازده از رويكرد مالي 49
16-3-2 ) معادلهاي حقوق صاحبان سهام 50
17-3-2 ) تعديلات 51
1-17-3-2 ) مالياتهاي معوقه 51
2-17-3-2 ) موجودي 54
3-17-3-2 ) اجاره هاي عملياتي 54
4-17-3-2 ) نامشهودها 55
5-17-3-2 ) ادغام و تحصیل (M&A) 58
6-17-3-2 ) استهلاک انباشته سرقفلی 60
7-17-3-2 )هزینه های کامل در مقابل کوششهای موفقیت آمیز 61
8-17-3-2 ) سایر ذخایر حقوق صاحبان سهام 61
18-3-2 ) برابری دو رویکرد مالی و عملیاتی 61
19-3-2 ) NPV.ارزش افزوده بازار.ارزش افزوده اقتصادی 62
20-3-2 NPV ( وارزش افزوده اقتصادی در مقابل ROI و IRR 64
21-3-2 ) ارزش افزوده اقتصادی سهام 64
4-2) پیشینه تحقیق 66


مقدمه
اين فصل از پژوهش در سه بخش اصلي زير تدوين شده است كه در ادامه هر بخش بطور تفضيل ارائه خواهد شد؛
بخش اول: هموارسازي سود و مفاهيم آن
بخش دوم: ارزش افزوده اقتصادي و مفاهيم آن

2-2) بخش اول: هموارسازي سود و مفاهيم آن
1-2-2) هموار سازی سود
هموار سازی سود به عنوان کاهش آگاهانه نوسانات سطح سود تعریف می شود به گونه ای که سود شرکت عادی به نظر برسد. مدیران به دلایل مختلفی سود را هموار می کنند ، یکی از اهداف اصلی در هموار سازی سود ایجاد یک جریان با ثبات تر به منظور پشتیبانی از سطح سود پرداختی بالاتر می باشد. جریان سود با ثبا ت تر می تواند به عنوان ریسک پایین تر درک شود که منجر به قیمت سهام بالاتر و هزینه های استقراض پایین تر می گردد. هدف دیگر هموار سازی سود تمایل مدیریت واحد تجاری برای افزایش قدرت پیش بینی سرمایه گذازان و کاهش ریسک شرکت می باشد. به دلیل افزایش ثبات سود و کاهش نوسانات آن سرمایه گذاران می توانند پیش بینی دقیق تری از سودهای آتی داشته باشند. از اهداف دیگر هموار سازی سود می توان به ملاحظات هزینه های سیاسی ، مالیات و قرار دادهای بدهی اشاره نمود.

2-2-2)علل هموار سازی سود توسط مدیران
پور حیدری و افلاطون در بررسی عوامل موثر بر هموار سازی سود ، 5 عامل را به عنوان عوامل اصلی هموار سازی سود معرفی کردند:
1ـ اندازه شرکت : شرکتهای بزرگ نسبت به شرکتهای کوچک از نظر سیاسی حساس تر هستند.

نوسانات مثبت با اهمیت در سود در شرکتهای بزرگ ممکن است سبب افزایش تردید در مورد سود انحصاری گردد. به عبارت دیگر ، افزایش قابل توجه در سود شرکتها ی بزرگ ممکن است این شبه را پدید آورد که این شرکتها با استفاده از قدرت انحصاری خود سود را افزایش داده اند. از سوی دیگر ، نوسانات منفی با اهمیت سود در شرکتهای بزرگ ممکن است سبب نگرانی در مورد ور شکستگی احتمالی گردیده و تصویر شرکت را در محیط تجاری که واحد تجاری در آن فعالیت منماید را خراب نماید. هم چنین نوسانات قابل توجه در سود شرکتهای بزرگ ، احتمال ایجاد هزبنه های سیاسی ناخواسته نظیر تقاضای افزایش دستمزد توسط کارکنان شرکت ، محدودبتهای مهار کننده توسط دولت را افزایش دهد. بنابراین ، شرکتهای بزرگ انگیزه بیشتری برای هموار کردن سود دارند.
2ـ مالیات بر در آمد: در ایران سیستم مالیاتی نقش قابل توجهی در گزار شگری مالی شرکتها دارد و قوانین مالیاتی عامل مهمی در انتخاب روشها و رویه های حسابداری می باشد. از آ نجا که سود بیشتر شرکتها ی ایرانی وجود دارد که در راستای حداقل نمودن خروج نقدینگی ، خصوصاً در مواقعی که شرکتها دارای بدهی های مالیاتی قابل توجهی می باشد ، دست یه هموار سازی سود بزند.
3ـ قراردادهای بدهی: موسز و ندوبیز و تسته تسکو استدلال نمودند که شرکتها به منظور کاهش ریسک اقدام به هموار سازی سود می نمایند. شرکتهایی که از نسبت بدهی به کل دارایی های بالایی بر خوردار می باشند به منظور اطمینان بخشی به اعتبار دهند گان مبنی بر توانایی پرداخت اصل و بهره وامها و اعتبارات دریافتی اقدام به هموار سازی سود می نمایند. عدم وجود نوسانات قابل توجه در سود این اطمینان را برای اعتبار دهندگان پدید می آورد که واحد تجاری در آینده قادر به پرداخت مطالبات آنان خواهد بود.
4 ـ زمانی که فعا لیتهای عملیاتی واقعی از فعالیتهای عملیاتی مورد انتظار فاصله می گیرد، انگیزه هموار سازی سود افزایش می یابد. هر چه فعالیتهای عملیاتی واقعی از انتظارات استفاده کنندگان انحراف بیشتری وجود خواهد داشت. شاخصهای ایده ال فعالیت عملیاتی دادهای غیر مالی می باشند که می توان به ساعات تولید، واحدهای تولید شده و فروش رفته اشاره نمود. مطالعات انجام شده راجع به رفتار هموار سازی سود، فروش را به عنوان معیاری برای فعالیت های عملیاتی شرکت در نظر گرفته و تغییرات فروش را مورد محاسبه قرار دادند.
5 ـ تغییر پذیری سود : تغییر پذیری سود با شاخص های ریسک بازار مانند بتا ( ریسک نظام مند شرکت ) و انحراف معیار بازده مرتبط است.
نوسانات زیاد در سود می تواند منجر به ارزیابی ریسک بالا گردیده و سبب افت قیمت سهام و افزایش نرخ استقراض توسط شرکت گردد. از طرف دیگر ، نوسانات کم در سود می تواند منجر به ارزیابی ریسک پایین و در نتیجه افزایش قیمت سهام و کاهش نرخ استقراض توسط شرکت گردد. در سال 1987 ، موسز در یافت که اگر نوسانات سود بطور معکوس روی نرخ استقراض و یا قیمت سهام تاثیر گذارد، یک رابطه مثبت بین تغییر پذیری سود و رفتار هموار سازی سود به وجود می آید (افلاطون و پور حیدری،1385 ، 57)1.