مبانی نظری هوش هیجانی و خود آگاهی

مطالب دیگر:
📎دانلود گزارش کارآموزی نیروگاه شهید سلیمی نکا📎دانلود گزارش کارآموزی در شرکت نوروز پیمان📎گزارش کارآموزی در نيروگاه سيكل تركيبي نيشابور (CCPP)📎دانلود گزارش کارآموزی 30 روزه عمران📎دانلود گزارش کارآموزی احداث ساختمان📎دانلود گزارش کارآموزی رشته عمران احداث ساختمان📎دانلود گزارش کارآموزی عمران احداث ساختمان مسكوني📎دانلود گزارش کارآموزی کامپیوتر نرم افزار📎دانلود گزارش کارآموزی شركت دانش هوشيار الكترونيك📎دانلود گزارش کارآموزی در شرکت کامپیوتری📎دانلود گزارش کارآموزی سخت افزار ACCESS📎دانلود گزارش کارآموزی نرم افزار كامپيوتر📎دانلود گزارش کارآموزی در یک شرکت نرم افزاری📎دانلود گزارش کارآموزی آشنايي با پرسها و نحوه عملكرد آنها📎دانلود گزارش کارآموزی شرکت غذایی پیچک طراحی سیستم مالی صنعتی📎دانلود گزارش کارآموزی شرکت تجهیزات پزشکی راد طب📎دانلود گزارش کارآموزی در کارگاه ریخته گری نقش جهان📎دانلود گزارش کارآموزی بررسي فرايند توليد كارخانه رب گلچين مغان📎دانلود گزارش کارآموزی سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي📎دانلود گزارش کارآموزی كارگاه صافكاري📎دانلود گزارش کارآموزی كنترل فرآيند آماري STATISTICAL PROCESS CONTROL “SPC”📎دانلود گزارش در شرکت مهندسي ساتراپ صنعت📎دانلود گزارش کارآموزی سایپا مبارکه📎گزارش کارآموزی در نمايندگي سايپا يدك برجن📎دانلود گزارش کارآموزی نمایندگی مجاز سایپا
مبانی نظری هوش هیجانی و خود آگاهی,مبانی نظری خود آگاهی,مبانی نظری,هوش هیجانی,خود آگاهی|31018582|lrf
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مبانی نظری هوش هیجانی و خود آگاهی را مشاهده می نمایید.

مبانی نظری هوش هیجانی و خود آگاهی
دارای 44 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

هوش هیجانی و خود آگاهی

تاريخچة هوش هيجاني :
اصطلاح هوش هيجاني در سال (1995) توسط دانيل گلمن 1 مطرح شد و بحث هاي بسياري را بر انگيخت هوش هيجاني 2 با توانايي درك خود و ديگران يعني شناخت هرچه بيشتر احساسات ،‌عواطف خويش و ارتباط و سازگاري فرد با مردم و محيط كه پيوند دارد .
پژوهشگران با ارزيابي مفاهيمي چون مهارتهاي اجتماعي . توانايي هاي بين فردي ، رشد رواني و وقوف فرد بر هيجانهاي خويش و توان كنترل آن هيجان ها توصيف و تبين هوش هيجاني غير شناختي پرداخته اند .
بار – آن هوش هيجان ( هوش غير شناختي ، را عامل مهمي در شكوفايي توانايي هاي افراد براي كسب موفقيت در زندگي تلقي مي كند آن را با سلامت عاطفي و در مجموع با سلامت رواني مرتبط مي داند
باز آن را براي اولين بار در سال 1980 هوش بهر هيجاني را مطرح كرد و در همان سالبه تدوين پرسشنامه هوش هيجاني پرداخت به اعتقاد بار آن هوش شناختي تنها شاخص عمده براي پيش بيني موفقيت افراد نسيت ، زيرا بيشاري از افراد با هوش شناختي بالايي دارند ولي آن طور كه بايد در زندگي موفق نيستند .
با وجود اين سنجش بهر اجتماعي 1 به نحوي روز افزون در تعيين و تشخيص حدود و توانايي هاي ذهني و رفتاري افراد اعم از هنجار و ناهنجار مورد استفاده قرر مي‌گيرد. بديهي است با توجه به اشارة مختصري كه به كاستي هاي اين مقياس شده توقع پافشاري بر نتايج مرتمت مرتب بر آن از احتياط علمي به دور است .شايان به ذكر است كه با همة تلاشهايي كه از سال 1995 تا كنون براي تبيين و تعريف هوش به عمل آمده ، بعد عاطفي يا هيجاني آن بدان گونه كه بايد مورد توجه قرار نگرفته است .
از اين تاريخ به بعد گزارش كساني كه از دير باز در انديشة تدوين ابزاري براي سنجش اين حيطه ذهني غير شناختي بودند و مي خواستند آن را با معيار مناسب ديگري محك بزنند و جلوه هاي آن را با عدد و رقم مجسم كنند منتشر شد و در اختيار انديشمندان . روان شناسان قرار گرفت .
اين كه تلاش جديد تا چه اندازه روشنگر بخش ديگري از واقعيت هاي پيچيده ذهن آدمي است موضوعي است كه آينده به آن پاسخ خواهد گرفت .

تعريف و پيشينه هوش هيجاني :
تعريف هوش هيجاني نيز مانند هوش غير شناختي دشوار است اين اصطلاح از زمان انتشار كتاب معروف گلمن (1995) به گونه اي گسترده به صورت بخشي از زبان روزمره درآمد و بحثهاي بسياري را بر انگيخت گلمن مصاحبه اي با جان اينل (1996) هوش هيجاني را چنين توصيف مي كند : « هوش هيجاني نوع ديگري از هوش است اين هوش مشتمل بر شناخت احساسات خويشتن و استفاه از آن براي اتخاذ تصميم هاي مناسب در زندگي است توانايي اداره مطلوب خلق و خوي با وضعرواني ، كنترل و تكانش ها است عاملي كه به هنگام شكست ناشي از دست نيافتن به هدف در شخص ايجاد انگيزه و اميد مي كند . هم حسي يعني آگاهي از احساسات افراد پيرامون شماست مهارت اجتماعي يعني خوب كنار آمدن با مردم و كنترل هيجانهاي خويش در رابطه با ديگري و توانايي تشويق و هداست آنان است »
گلمن در همين مصاحبه ضمن مهم شمردن هوش شناختي و هيجاني مي گويد هوش بهر ( ) در بهترن حالت خود تنها عامل 20 درصد از موفقيت هاي زندگي است ، 80 درصد موفقيت ها به عوامل ديگر وابسته است و سرنوشت افراد در بسياري از موارد در گروه مهارت هايي است كه هوش هيجاني را تشكيل مي دهد .