مبانی نظری هویت و اختلال هویت جنسی

مطالب دیگر:
🔥پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه هوش معنوی🔥ادبیات نظری و پیشینه تجربی هوش معنوی🔥مشخصات و مولفه های معنویت و هوش معنوی🔥ماهیت هوش معنوی و بررسی جایگاه آن در سازمان🔥بررسی و تشریح الگوهای رایج هوش معنوی🔥ماهیت رشد در هوش معنوی و مولفه های آن در آموزه های دینی🔥اجزا و مدل های هوش معنوی و مقایسه آن با سایر هوش ها🔥مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزش کاری 27 صفحه🔥چارچوب نظری و پیشینه پژوهش انگیزش کاری🔥فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری انگیزش کاری🔥ادبیات نظری و پیشینه تجربی انگیزش کاری🔥پاورپوینت کتاب جامعه شناسي خانواده تألیف نعمت الله تقوي🔥مبانی نظری و پیشینه تحقیق مولفه های ابراز وجود 46 صفحه🔥چارچوب نظری و پیشینه پژوهش مولفه های ابراز وجود🔥فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری مولفه های ابراز وجود🔥ادبیات نظری و پیشینه تجربی مولفه های ابراز وجود🔥سبک ها و مولفه های ابراز وجود🔥مبانی نظری و پیشینه تحقیق جرات ورزی یا ابراز وجود 45 صفحه🔥چارچوب نظری و پیشینه پژوهش جرات ورزی یا ابراز وجود🔥فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری جرات ورزی یا ابراز وجود🔥ادبیات نظری و پیشینه تجربی جرات ورزی یا ابراز وجود🔥مبانی نظری و پیشینه تحقیق احساس تنهایی و دیدگاه های آن 44 صفحه🔥چارچوب نظری و پیشینه پژوهش احساس تنهایی و دیدگاه های آن🔥ادبیات نظری و پیشینه تجربی احساس تنهایی و دیدگاه های آن🔥فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری احساس تنهایی و دیدگاه های آن
مبانی نظری هویت و اختلال هویت جنسی,مبانی نظری اختلال هویت جنسی,مبانی نظری,هویت,اختلال هویت جنسی,هویت جنسی|31018588|lrf
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مبانی نظری هویت و اختلال هویت جنسی را مشاهده می نمایید.

مبانی نظری هویت و اختلال هویت جنسی
دارای 30 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::


هویت و اختلال هویت جنسی
مفهوم هویت در نظر روان شناسان، جامعه شناسان و روان شناسان اجتماعی جایگاه خاصی دارد. بیشتر روان شناسان و همچنین نظریه پردازان شخصیت، هویت را امری فردی و شخصی می دانند و بر این باورند که ویژگی های شخصیتی و احساس فرد مبنای اصلی هویت او هستند. در مقابل روان شناسان اجتماعی و جامعه شناسان عقیده دارند که احساس هویت در اثر دیالیکتیک میان فرد و جامعه شکل می گیرد. آنها معتقدند که هویت معمولاً در نگرش ها و احساسات فرد نمود پیدا می کند، اما بستر شکل گیری آن زندگی اجتماعی است.
به این ترتیب در یک تقسیم بندی کلی می توان هویت را به دو دسته اصلی تقسیم کرد:
1. هویت فردی
2. هویت اجتماعی
در هر دو بعد فردی و اجتماعی هویت، نوعی خودشناسی مطرح است. انسانی که از خود تعریفی ندارد، واحدی از هم گسیخته، نامنسجم، غیر اندام گر، از خود بیگانه و خود ستیز است (صالحی، 1385).
هویت فردی که تصور فرد از خویشتن است نیز در جریان تعاملات اجتماعی ساخته می شود. ارزشیابی فرد از خود، با توجه به تلاش ها و فعالیت های فردی، نظرات و برداشت های دیگران و همچنین شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه شکل دهنده هویت فردی هستند.
متفکران زیادی به جنسی بودن هویت اعتقاد دارند:
یکی از عوامل مهم کسب هویت فردی جنسیت است. هر فردی با دانستن این که زن است یا مرد، جایگاه جنسی خود را پیدا می کند و می تواند نقش ایفا کند.
هویت جنسی که بازتاب احساس درونی فرد از زن یا مرد بودن خویش است، بخش قابل ملاحظه ای از هویت هر انسان را تشکیل می دهد. هویت جنسیتی به یک رشته نگرش ها، الگوهای رفتاری و سایر صفاتی که معمولاً با مردانگی و زنانگی مرتبط هستند و توسط فرهنگ خاص افراد تعیین می شوند، وابسته است. کسی که از نظر هویت جنسیتی سالم است با اطمینان می تواند بگوید من یک زن یا یک مرد هستم (رضایی، 1386).
گرین و اسپنسر، هویت جنسی را به عنوان یک احساس اساسی و عمده مربوط به پذیرش و تعلق داشتن به یک جنس می دانند. ایگان و پرس معتقدند که بهتر است هویت جنسی را مجموعه ای از افکار و احساسات بدانیم که یک فرد درباره جنسیتش و عضویت در آن دارد که از 5 جزء عمده ساخته شده است:
1) گامی از عضویت و تعلق به یک جنس.
2) سنخیت جنسی
3) رضایت و خشنودی جنسی
4) احساس فشار برای انطباق جنسی
5) سوءگیری درون گروهی. (کارور ، 2005).

نقش جنسی
الگوی رفتاری برونی است که منعکس کننده احساس درونی شخص از هویت جنسی خویش است ) کاپلان وسادوک،2003).